5 tipp a biztonságos Android rendszerhez

Czipperer Dia, 2013. december 18. 12:31

Az Android megjelenése felülmúlt minden eddigi operációs rendszert. Jelentős szeletet birtokol a piacon, jelenleg a legnépszerűbb mobil operációs rendszer. Ám a veszélyek is ott rejtőznek, melyekre nem árt figyelni, ha szeretnénk biztonságban tudni készülékünket.

Mivel az Android egy nyílt forráskódú operációs rendszer, nem csak az alkalmazásfejlesztők számára lehet jó perspektíva, a hackereknek is ideális célpont. Számos olyan alkalmazással találkozhatnak a felhasználók, melyek elsőre vonzónak tűnnek, ám tönkretehetik a telefont.

 

 

Csak egy kis odafigyelés szükséges ahhoz, hogy csökkentsük a kockázatokat, számos módon védhetjük rendszerünket a támadásoktól. A Techcrates 5 tippet említ, amelyet most mi is megosztunk veletek.

 

1. Tiltsd le az alkalmazások automatikus telepítését!

 

Az Android jó terepet nyújt a végtelen számú ingyenes alkalmazásoknak, melyek kártevőket is tartalmazhatnak. Ha egy kicsit is kételkedünk az adott alkalmazás megbízhatóságában, ne töltsük le! Ha ezt mégis megtettük, inkább távolítsuk el, és ellenőrizzük telefonunkat, hogy érte-e bármilyen vírustámadás.

 

2. Ne nyisd meg a spam e-maileket!

 

Ez a legegyszerűbb módja a védelemnek. Ahogy az asztali gépek esetében sem kattintunk gyanús e-mailekre és linkekre, ugyanúgy itt sem érdemes megnyitni az elsőre furcsa e-maileket. Könnyen válhatunk így adathalászat áldozataivá, hiszen legtöbbször maguk az e-mailek és a linkek is fertőzöttek.

 

3. Gyakran frissítsd az Android rendszert!

 

Nagy előnye az Android operációs rendszernek, hogy frissíthető, így éljünk is ezzel a lehetőséggel! Ezzel ugyanis eltűnnek az esetleges hibák a rendszerből. Az alkalmazásokra is figyeljünk, frissítsük ezeket is folyamatosan (persze csak a megbízható appokat). Érdemes valamilyen víruskeresőt is feltelepíteni, és rendszeresen lefuttatni egy-egy rendszervizsgálatot.

 

4. Zárd le a telefonod!

 

Azzal, hogy lezárjuk telefonunkat, az egyik legalapvetőbb dolgot tesszük meg készülékünk védelme érdekében. A legjobb a jelszavas védelem annak érdekében, hogy illetéktelenek ne férhessenek hozzá személyes adatainkhoz. Az egyszerű képernyőzár (bizonyos ábra kirajzolása) kevésbé hatékony, hiszen az érintőképernyőn sok esetben tisztán kivehető az adott forma a maszatolódásból.

 

5. Vigyázz bizonyos alkalmazásokkal!

 

Attól, hogy egy alkalmazás a Google Play Store-ban van, még nem kell megbízni bennük 100%-ig. Nem szabad elfelejteni, hogy ezek nem a Google saját appjai, harmadik féltől érkeznek. Kísérjük figyelemmel a felhasználói visszajelzéseket, értékeléseket. Fontos, hogy az alkalmazások esetében ne hagyjuk, hogy ezek maguktól letöltődjenek, illetve automatikusan frissítsék magukat! Az olyanokat is érdemes eltávolítani, amelyeket már nem használunk.

Hirek.com - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

A Continental technológiai vállalat a 2024-es Consumer Electronics Show-n mutatta be új kijelzőjét, az úgynevezett Crystal Center Display-t. A prémium kategóriás járművekbe gyártott terméket egy elegáns, keret nélküli, félig átlátszó kristályba ágyazták, mely megjelenésével teljesen új lehetőségeket nyújt a minimalista luxus integrálására. 

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

A csevegőprogramok térhódításának folyamatát vizsgálta a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) legfrissebb kutatása. A hagyományos telekommunikációs eszközök folyamatos visszaszorulása évről évre megfigyelhető, és mára eljutottunk oda, hogy a „– Holnap hívlak. – Melyiken?” –párbeszéd már nem a vezetékes vagy mobiltelefonra vonatkozik, hanem valamelyik csevegőfelületre vagy alkalmazásra.

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

A közösségi média önértékelésre gyakorolt hatásával és a petfluencer jelenséggel foglalkozó témák nyerték az IAB Legjobb szakdolgozat versenyét.

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

A mesterséges intelligencia már érzékelhetően jelentős hatással bír az IT munkaerőpiacra is, így számos változást hozhat magával az idei évben. Bizonyos munkakörök továbbra is keresettek maradnak, összességében azonban csökkenő tendencia figyelhető meg az IT szakemberek foglalkoztatása iránt - a költségcsökkentés és az AI megjelenése átrendeződést hozhat a piacon.

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

A No Fluff Jobs nemzetközi állásportál immár negyedik alkalommal elemzi a magyar, a lengyel, a cseh, a holland és az ukrán technológiai szektorban dolgozó nők fizetését, szakterületeit és készségeit, ám ezúttal más megközelítésből vizsgálta e témát. Elsősorban azt mérte fel, mikor kezdődött a nők érdeklődése e terület iránt, és kaptak-e támogatást céljaik megvalósításához. Az elemzés kitér a nemek közötti megkülönböztetésekre és egyenlőtlenségekre is.

2024. március 12. 20:53

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36