Díjazták az Ericsson 5G technológiáját

forrás: Prím Online, 2018. március 2. 09:27

A közelmúltban az Ericsson két díjat is nyert 5G technológiai innovációért: az egyiket az 5G Radio Dot berendezésért, míg a másikat az IBM-mel közösen az 5G-hez használt 28 GHz frekvenciás, teljes rádió front-end megoldásért. 

Az Ericsson múlt hónapban bemutatott 5G Radio Dot berendezése, a világ első beltéri, kiscellás 5G megoldása nyerte a mobiltechnológiai innovatív áttörésekért járó GTI Award díjat 2018-ban.

 

Az Ericsson emellett az IBM Watson Research Centerrel közösen megkapta az ISSCC Lewis Award díjat is az 5G-hez használt 28 GHz-es teljes rádió front-end megoldás kidolgozásáért. A rangos díjat az Ericsson most első alkalommal kapta integrált chiptervezésért.

 

Az Ericsson 5G NR Radio Dot rendszere az új 3GPP 5G standard szerint működik. Egyszerű upgrade megoldást kínál 4G-ről a meglevő beltéri hálózati infrastruktúra felhasználásával. Az 5G Radio Dot több mint jövőbiztos: maga a beltéri hálózatok jövője. A beltéri hálózatokon 2Gbps feletti sebességet biztosít, és támogatja az új és most megjelenő, szigorú késleltetési és sávszélességi előírásokat támasztó ipari alkalmazásokat például a bányászat, a gyártás és az egészségügy terén.

 

 

A GTI csoporthoz tartozó szolgáltatók már érdeklődésüket fejezték ki az 5G 2019-ben és 2020-ban történő bevezetése iránt. Az önálló (standalone) 5G NR alapú, első kereskedelmi hálózatok várhatóan jövőre kezdik meg működésüket, a szélesebb körű hálózatfejlesztés 2020-tól várható. 

 

Forradalmi újítások az 5G mmWave és a fejlett antenna megoldások terén

Néhány héttel ezelőtt az Ericsson és az IBM közösen elnyerte az ISSCC (International Solid State Circuit Conference) 2017 Lewis Winner díjat a 2017. februárban bejelentett rendkívüli kutatási áttörésért. A két társaság kompakt szilíciumalapú chipet, azaz rádiófrekvenciás integrált áramkört (RFIC) készített 28 GHz frekvencián, ehhez fázisvezérelt antennasor modult (PAAM) fejlesztett, amely négy chipet integrál magába, és a jövőben felhasználható lesz az 5G bázisállomásokban.

 

A technológia jövőbeni elterjedése szempontjából döntő tényező a készülék mérete, tömege, költsége és teljesítménye. Az IBM és az Ericsson által közösen fejlesztett berendezés – a világ első 28 GHz frekvencián működő, szilíciumalapú milliméteres hullámhosszon működő (mmWave) PAAM modulja – e téren komoly előrelépést jelent. A PAAM modul mérete mindössze egy átlagos okostelefon méretének a fele; a kis méret feltétlenül szükséges a készülék széleskörű elterjedéséhez, különösen beltéren és sűrűn lakott városi körzetekben. A PAAM egyszerre két antennanyalábot képes működtetni, így kétszer annyi felhasználót tud egy időben kiszolgálni – biztosítva az új technológia hatékonyságát és gazdaságosságát. 

 

Ez a technológia szolgált alapul a szolgáltatókkal végzett globális 28 GHz 5G kísérletekhez.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Még mindig rengeteg ügyfél bankol ezzel a világelső, de drága magyar találmánnyal

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 2024. februári adatai szerint a számlavezetés során a bankok felé kifizetett díjak 15 százalékát teszik ki az SMS szolgáltatások. Bár a jegybank nyolcezer forint közelébe becsülte az SMS-ekre fordított éves átlagos ügyfélköltséget, a BiztosDöntés.hu szerint ez a költség még ennél nagyobb is lehet. Pedig ma már a legtöbb banknál létezik erre egy ingyenes alternatíva, melyre könnyen át lehet állni.

2024. május 19. 12:34

Újabb régiós szolgáltató központot hoz Budapestre a Schneider Electric

Budapesten hozza létre új, Europe Services Hub elnevezésű szolgáltató központját a Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat. A tervek szerint 2025-re 100 fősre bővülő csapat az európai országokban dolgozó helyi stábokkal együttműködve az egész kontinenst lefedi majd a magyar fővárosból.

2024. május 19. 10:26

Compliance-szakemberi szerepben teszteli az AI-t a KPMG

A Joint Venture Szövetség (JVSZ) által rendezett Innovációra Magyar! konferencián számolt be a KPMG Magyarország munkatársa arról a kísérletükről, melynek keretében gépi tanulási modell fejlesztésével támogatták a vállalati anyagok feldolgozásának folyamatát. A vonatkozó szabályzatoknak való megfelelőség ellenőrzésére bevetett mesterséges intelligencia egyelőre nem helyettesíti a szakértői munkát, azonban jelentősen gyorsítja a folyamatot, 80% feletti hatékonyságú dokumentációs alapot hozva létre. Így a fennmaradó időben az emberi beavatkozás a nagy figyelmet igénylő, alaposabb elemzést tudja elvégezni.

2024. május 18. 13:59

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Utazási konferencia az Angyalok városában

XX. E-KERESKEDELMI KONFERENCIA BY SAMEDAY

2024. május 17. 14:47

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59