III. Internetbiztonsági kibeszélő

forrás: Prím Online, 2020. május 10. 09:42

A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat, mint a Safer Internet Program (SIP) hazai konzorciumvezetője, fontosnak tartja a gyerekek online biztonságát. Most különösen így van ez, hogy a koronavírus okozta megváltozott körülmények miatt az iskolák átálltak az otthoni oktatásra.

Az online oktatás következtében rengeteg tartalommegosztó, platform vált oktatási eszközzé. Nagyon sok esetben ezeket egyáltalán nem, vagy csak alig ismertük, most pedig egyszeriben pedagógusok, szülők és gyerekek tanulják együtt, hogyan kell használni őket.

 

Új módszerek, számonkérés, online órák, közös tér. Több mint egy hónap tapasztalatai után érdemes értékelni az online oktatást: megbeszélni a jó gyakorlatokat és a kihívásokat, összehasonlítani egymással az oktatásra leginkább alkalmas platformokat, mérlegelni a gyerekek visszajelzéseit, és tanulni a hibákból.

 

Mire, és hogyan használjuk biztonságosan a Classroom, Zoom, Redmenta, vagy akár az O 365 Teams alkalmazásokat? Melyik alkalmazást szeretik leginkább a gyerekek?

 

A kérdésekre Fegyverneki Gergő, Nagy István, Perlaki Gyula és dr. Krasznay Csaba keresik a válaszokat! 

A beszélgetés a Saferinternet Magyarország és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat Facebook oldalain követhető.

Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A világ 600 legjobb fiatal egyeteme közé került a Széchenyi-egyetem

Az 501–600. helyen szerepel a győri Széchenyi István Egyetem azon a ranglistán, amelyet a Times Higher Education (THE) május 14-én tett közzé a világ legjobb fiatal egyetemeiről. Az intézmény újabb sikere mögött erősödő kutatási teljesítménye, valamint szoros ipari és nemzetközi kapcsolatai állnak.

2024. május 15. 14:33

Érkezik: mesterséges intelligencia és virtuális valóság az oktatásban

Tanítás és tanulás az MI vagy XR technológiák segítségével, mentális egyensúly a mesterséges intelligencia korában. Idén is meghirdeti pedagógusoknak szóló pályázatát a Yettel digitális oktatási programja, a ProSuli. A pályázat célja, hogy a tanárok a szakterületükhöz szorosan kapcsolódó digitális tananyagokat hozzanak létre, különös tekintettel a matematika, a természettudományok és az idegen nyelvek területére. Az elkészült tananyagok valamennyi hazai pedagógus számára hozzáférhetők lesznek. A 25 legjobb pályázó egész nyárra elegendő mobilinternetben részesül, 10 nyertes pedig 120 ezer forint értékű ajándékutalvánnyal gazdagodhat.

2024. május 14. 19:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38