Nagy lépés a kis karbonlábnyom felé

forrás: Prím Online, 2021. október 28. 20:59

A környezettudatosság ihlette az SAP legújabb termékének fejlesztését. Az SAP Product Footprint Management segítségével a vállalatok megállapíthatják termékeik karbonlábnyomát, azok teljes életciklusát számításba véve. A vállalatok a felhőalapú megoldással egyszerűbben szolgáltathatnak adatokat a hatóságoknak, és szükség esetén fenntarthatóbbá is formálhatják termékeiket.

Napjainkban egyre nagyobb hangsúlyt kap a környezetvédelem, egy idei IDC felmérés például azt mutatja, hogy az informatikai szektor döntéshozóinál a financiális és a környezeti tényezők már hasonló nagyságrendű figyelmet kapnak pénzügyi jelentésekben. Egy környezettudatos cég ma már nem engedheti meg magának, hogy ne legyen tisztában azzal, hogy mekkora hatást gyakorol az élővilágra, és ne próbálja meg ezt csökkenteni. A kedvezőtlen folyamatok megváltoztatásához, egyúttal a cégek hatékony és környezettudatos működéséhez járul hozzá az SAP nemrég bemutatott terméke, az SAP Product Footprint Management is.

 

„Az SAP termékei lassan 50 éve teszik átláthatóbbá a vállalatok működési folyamatait a világban, így számunkra magától értetődő, hogy ugyancsak az SAP nyújtson egy olyan rendszert, amivel a fenntarthatósági szempontok szerint elemezhetjük ezeket a működési folyamatokat. Ezzel szeretnénk segíteni a vállalati döntéshozókat az értékláncok átalakításában, ami elvezetheti őket az alacsonyabb kibocsátás felé. Az SAP előnyös helyzetéből adódóan katalizátora lehet ennek a vállalati transzformációnak, ami nagyon nagy büszkeség számunkra." – mondja Pintér Szabolcs, az SAP Hungary ügyvezető igazgatója.

 

 

Az SAP Product Footprint Management az új, fenntarthatósággal foglalkozó portfólió egyik eleme, amely átláthatóságot és mérhetőséget biztosít az ellátási láncok teljes hosszán, egyúttal lehetővé teszi, hogy a felhasználók alacsonyabb karbonkibocsátást érjenek el. A program a karbonlábnyom megállapításakor a termékek teljes életciklusát számításba veszi, ezzel támogatva a vállalatokat az adatszolgáltatásban a hatóságok számára, illetve termékeik fenntarthatóbbá tételében. A megoldás képes kiszámolni, hogy milyen környezeti hatásai vannak az egyes gyártási forgatókönyveknek. Egy süteményeket gyártó cég a kapott eredmények alapján például ki tudja választani csokoládé beszállítóját úgy, hogy nemcsak a nyersanyag árát, hanem a karbonlábnyomot is figyelembe veszi. A programnak köszönhetően a karbonlábnyomot már a termék életciklusának kezdetén meg lehet állapítani, ahelyett, hogy az elemzésre csak a gyártás után kerülne sor. A rendszer ráadásul nemcsak a saját értékláncok kibocsátásába nyújt betekintést, hanem az adatcserét is lehetővé teszi a vevőkkel, szállítókkal és más üzleti partnerekkel, elősegítve ezzel az átláthatóságot a vállalat direkt és indirekt kibocsátása terén. Ezzel iránymutatás és elvárások is megfogalmazhatók a beszállítók számára.

 

Az SAP egyébként maga is példát mutat a fenntarthatóság terén: a cég vállalta, hogy 2023-ra karbonsemlegessé válik, emellett pedig további fejlesztéseivel más vállalatokat is támogat a környezetvédelem területén.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Compliance-szakemberi szerepben teszteli az AI-t a KPMG

A Joint Venture Szövetség (JVSZ) által rendezett Innovációra Magyar! konferencián számolt be a KPMG Magyarország munkatársa arról a kísérletükről, melynek keretében gépi tanulási modell fejlesztésével támogatták a vállalati anyagok feldolgozásának folyamatát. A vonatkozó szabályzatoknak való megfelelőség ellenőrzésére bevetett mesterséges intelligencia egyelőre nem helyettesíti a szakértői munkát, azonban jelentősen gyorsítja a folyamatot, 80% feletti hatékonyságú dokumentációs alapot hozva létre. Így a fennmaradó időben az emberi beavatkozás a nagy figyelmet igénylő, alaposabb elemzést tudja elvégezni.

2024. május 18. 13:59

A műholdas távközlés szerepe óriási mértékben nőtt

A legújabb űrtávközlési technológiák, a műholdas szolgáltatások és az űrkutatás álltak az idei Távközlés Világnapjához kapcsolódó konferencia fókuszában. A győri Széchenyi István Egyetem (SZE) eseményén kiosztották a Dr. Magyari Endre-díjakat is, amit idén Dr. Gschwindt András és Petres István hírközlési szakemberek vehettek át. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) az esemény kiemelt támogatója.

2024. május 18. 12:15

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Utazási konferencia az Angyalok városában

XX. E-KERESKEDELMI KONFERENCIA BY SAMEDAY

2024. május 17. 14:47

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59